Ceremonia Kakao

Ceremonia kakao to praca na otwartej przestrzeni serca, dzięki cudownym właściwościom naturalnych owoców kakaowca. Ceremonie kakaowe są rodzajem szamańskiego uzdrawiania, ale nie mają halucynogennych lub „poza ciałem” efektów, w przeciwieństwie do niektórych innych doświadczeń szamańskich. Ceremonie kakaowe są zakorzenione w pomaganiu przywracania energii w nas i dobrego zdrowia. Kakao ceremonialne to specjalnie wyselekcjonowane, surowe i nie przetworzone owoce kakaowca prosto z Peru.Poprzez otwarcie serca kakao pozwala nam usłyszeć nasze prawdziwe ja, pracować nad blokadami i przeszłymi traumami, pomaga rozpuścić wszelką stłumioną negatywną energię i sprawia że potrafimy dostosować się do tego, kim naprawdę jesteśmy. To także wspaniały czas na zapewnienie sobie mentalnej i fizycznej przestrzeni i spokoju. Możesz się wyłączyć i wycofać do wewnątrz, pomagając ci dowiedzieć się więcej o sobie i uzyskać jasność co do tego, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz.

Surowe kakao to najbogatsze źródło magnezu na świecie a także bogate źródło łatwo przyswajalnego wapnia oraz miedzi, chromu, potasu i manganu. Surowe kakao zawiera również dużo żelaza potrzebnego do produkcji hemoglobiny, a także więcej cynku niż zdecydowana większość warzyw lub ziaren. Jako jedyna roślina na świecie zawiera anandamid czyli związek syntetyzowany w organizmie po wysiłku fizycznym i który jest uwalniany, gdy mamy dobre samopoczucie.

Kolejnym związkiem który znajduje się w kakao jest fenyloetylamina (PEA), dzięki której uwalniane są endorfiny i jest produkowana przez organizm, kiedy jesteś zakochany. To tylko biologiczne właściwości kakao ceremonialnego, jednak jego duchowy wymiar jest znacznie potężniejszy.

Przez Majów kakao było nazywane „napojem Bogów”. Dzięki jego właściwościom i patronacie bogini Ixcacao, która jest utożsamiana z boginią płodności i dobrobytu, możemy świadomie wejść w otwartą przestrzeń serca.

Podczas spotkania w ceremonialny sposób podamy Wam kakao jednocześnie wprowadzając Was w stan głębokiej medytacji prowadzonej. Każda ceremonia jest indywidualną drogą poprzez pracę nad własnymi blokadami, Będziemy pracowali na otwartym polu serca w celu uzdrawiania tej sfery oraz na ciele poprzez ruch i taniec a także uwalniali blokady poprzez wspólne granie na instrumentach etnicznych i śpiew.

Ten stan pomoże nam wzmocnić ceremonia dźwięku, która odbędzie się po ceremonii kakao. Podczas naszego koncertu zostaniecie głęboko oczyszczeni z negatywnej energii oraz zostaną poruszone głęboko zakorzenione emocje. Uzdrawiające wibracje instrumentów etnicznych likwidują napięcia zarówno w ciele jak i umyśle. W związku z tym, że nasze ciała w większości składają się z wody, dźwięki instrumentów (misy kryształowe, gongi, bębny) mają wpływ na narządy, tkanki, komórki oraz układ krążenia, hormonalny i metabolizm. Ich wibracje synchronizują półkule mózgowe oraz leczą chore narządy naszego ciała.

Przeciwwskazaniami do skorzystania z ceremonii jest astma, epilepsja, ciąża, rozrusznik serca oraz przyjmowanie leków psychotropowych oraz uczulenie na kakao. Natomiast minimum dwie godziny przed ceremonią kakao prosimy nie spożywać żadnych posiłków ani nie pić kawy, natomiast na koncert prosimy o zabranie kocyka, karimaty i ulubionej poduszki oraz ubranie się w luźny i wygodny strój 🙂

  • Data: 7 marca 2020, godz. 17:00
  • Czas trwania: około 3,5 godziny
  • Koszt: 150 zł/osoba
  • Limit osób: 20

Wpłaty: do 48 godzin od momentu dokonania rezerwacji (po upływie tego czasu rezerwacja zostaje anulowana)

Rejestracja dostępna pod tym linkiem.

Ceremonia Kakao