Media o nas: Pierwsza na Podlasiu komora tlenowa z jonizacją już działa

W Białymstoku uruchomiona została normobaria, czyli komora komora normobaryczna. Znajduje się w Centrum Terapii Naturalnych, otwartym przy ulicy Octowej w pierwszych dniach lutego. Można tu skorzystać z terapii aktywowania procesów zdrowienia i regeneracji organizmu. Metoda ta zyskuje na popularności – w ubiegłym roku w Polsce powstało ponad 20 normobarii.

Wynalazcą normobarii jest polski lekarz, akupunkturzysta, naukowiec – doktor Jan Pokrywka. W takiej komorze panuje ciśnienie około 1 500 hPa. Stężenie tlenu nie przekracza 40 proc. Dwutlenek węgla oscyluje między 1 a 3 proc. (od 30 do 100 razy więcej niż na zewnątrz). Wodór to około 0,5 proc., czyli 10 tysięcy razy więcej niż poza komorą).

W takich warunkach zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne. Dzięki dotlenieniu zwiększa się ilość komórek macierzystych, które prowadzą do regeneracji tkanek i narządów. Organizm po prostu leczy się sam z przeróżnych schorzeń i dolegliwości. Dodatkowo powietrze wzbogacone jest w wodór, który jest antyoksydantem i spowalnia podziały komórkowe, tym samym wydłużając ich życie – przekonują przedstawiciele Centrum Terapii Naturalnych. – Normobaria Podlaska wyposażona jest dodatkowo w system jonizacji ujemnej – Ion System. Dzięki temu następuje oczyszczanie powietrza z brudu, chemii oraz groźnych bakterii i wirusów.

Normobaria ma pomagać w leczeniu wielu chorób, wspomagać sportowców oraz powodować lepsze samopoczucie, hamować procesy starzenia, jak zwiotczenia i przebarwienia, zmniejszać widoczność zmarszczek i poprawiać elastyczność skóry, pomaga podczas nadwagi, otyłości, wspomagać wzrost paznokci i je wzmacniać, zwiększać potencję seksualną, wspomagać leczenie niepłodności, zwiększać wydolność fizyczną i gwarantować szybszą regenerację po wysiłku, a także po urazach. Lista jest długa.

Opisywana działalność, jako dodatkowa, uruchomiona została w ramach firmy rodzinnej BIG Kurajew.

Pomysł na taki biznes wziął się z potrzeby osobistej. Korzystaliśmy z komory normobarycznej u dr. Jana Pokrywki. Jeździliśmy co dwa tygodnie do Szalejowa k. Kłodzka – niemal 700 km od Białegostoku. Postanowiliśmy uruchomić komorę w Białymstoku. W Polsce funkcjonuje ponad 30 komór udostępnianych publicznie i prawdopodobnie drugie tyle w użyciu prywatnym. Normobaria Podlaska to pierwsza tego rodzaju komora w województwie podlaskim – mówi Agnieszka Kurajew.

Jak opowiada, od kilku lat szkoli się w zakresie medycyny naturalnej. Jest zawodową akupunkturzystką – uczennicą dr Jana Pokrywki – oraz naturopatą. Jest również członkiem cechu zawodowego naturopatów.

Działalność, którą uruchomiliśmy, to nie tylko komora normobaryczna, ale całe Centrum Terapii Naturalnych z dostępem do specjalistów z różnych dziedzin: akupunktury, refleksologii, bioenergoterapii, biorezonansu, medycyny chińskiej, masaży leczniczych, terapii ruchem. Chcemy zaproponować mieszkańcom Białegostoku warsztaty z zakresu medycyny naturalnej – wymienia Agnieszka Kurajew.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Białymstoku, więc liczy na duże zainteresowanie.


Źródło: https://ddb24.pl/artykul/pierwsza-na-podlasiu/923626

Media o nas: Pierwsza na Podlasiu komora tlenowa z jonizacją już działa